Kučera Miroslav a syn

Umělecké kovářství a restaurátorství

Naše dílna sídlí na adrese Libečov 37, okres Beroun

+420 739 031 186

info@kovarstvi-kucera.cz


O nás - Kovářství Kučera a syn

Počátky naší kovářské dílny se datují od roku 1978 kdy ji můj otec začal postupně budovat.

V té době pracoval u podniku Obnova Památek Praha, který mu umožnil pracovat ve své dílně. Od roku 1992 začal v tomto řemesle soukromě podnikat. Toto zajímavé řemeslo oslovilo i mě a tak jsem se v roce 1994 vyučil uměleckým kovářem. S postupem času jsem získával od otce zkušenosti a um, který se snažím rozvíjet a posouvat dále. V roce 2003 můj otec úspěšně složil zkoušky – mistr v oboru umělecký kovář s možností restaurovat.

Pohledem do budoucna věřím, že toto zajímavé řemeslo v naší rodině bude dále pokračovat již třetí generací. V současnosti můj starší syn studuje na SUPŠ Turnov obor Umělecké kovářství a zámečnictví, design kovaných předmětů.

Naše výrobní spektrum je široké, v podstatě cokoli kde je použit kov nebo příbuzné materiály, jako nerez, litina, mosaz, bronz. Některé naše práce jsou kombinována s ručně zpracovaným sklem, dřevem, kamenem. Vždy se snažíme přistupovat k zákazníkům s individuálním jednáním, naslouchat jejich požadavkům, nebo naopak doporučit nejlepší možné řešení.

Měli jsme tu čest spolupracovat s architekty a akademiky jako jsou například:

  • Ing. architekt pan Babák.
  • Ing. architekt pan Fiala.
  • Ing. architekt pan Straka.
  • Ak. sochař pan Váňa.
  • Ing. architekt pan Vrzal.

Poslední reference

Zábradlí a mříže

Prohlédnut referenci